“Emocje, granice, kontakt, komunikacja” – warsztaty dla rodziców i młodzieży 13-18 lat lub starszej

Tygodniowe warsztaty dla rodzin, rodziców i nastolatków ale zapraszamy również pojedyncze osoby potrzebujące pracy w tym zakresie lub rodziców z dziećmi powyżej 18 r.ż. Warsztaty poświęcone są uzdrawianiu relacji dziecko-rodzic, uwalnianiu ugruntowanych emocji, stawianiu granic, rozwijaniu asertywnej komunikacji i pogłębianiu bliskości w relacji. Relacja rodzic-dziecko odgrywa kluczową rolę w rozwoju młodego człowieka i od dzieciństwa, dziecko robi wszystko, aby ją zachować za wszelka cenę, wypierając często wszystko inne, co tej relacji nie wspiera. Rodzice jako dorośli, nie zawsze poradzili sobie z traumami własnego dzieciństwa a straumatyzowany rodzic nie jest w stanie być wsparciem dla dziecka. Uzdrawianie relacji rodzic-dziecko uruchamia ogromne pokłady miłości, wdzięczności, zrozumienia zależności, nieoceniającego patrzenia na historie linii kobiet czy mężczyzn.

Formuła warsztatu wymaga od uczestników pewnego stopnia dojrzałości emocjonalnej i umiejętności wchodzenia w relacje oraz akceptacji pewnych zasad współżycia społecznego, z uwagi na to, że każdy z uczestników, zarówno rodzić jak i dziecko, będzie przechodził swój własny proces. Naszym celem jest stworzyć bezpieczną przestrzeń na otwieranie się, budowanie zaufania do ludzi i do świata, pogłębianie czucia siebie, swojego ciała z jednoczesnym dostrzeganiem innych i ich obecności w naszym życiu. Będziemy uczyć się zauważać i rozpoznawać swoje reakcje i emocje, które pojawiają się w odpowiedzi na reakcje i emocje innych. Będziemy tańczyć, dawać sobie dobry dotyk, wspierać się wzajemnie i budować poczucie bliskości.

Na warsztacie nauczysz się:
1. Pogłębiać odczucie bliskości w relacji.
2. Stawiać i sprawdzać swoje granice.
3. Wyrażać emocje i uczucia w ugruntowany sposób.
4. Doświadczać emocji o zmiennym natężeniu.
5. Komunikować się w asertywny sposób.

Plan warsztatów obejmuje 6 dni w tym ćwiczenia w grupie, ćwiczenia w parach, pracę indywidualną, dzielenie się doświadczeniami w podgrupach, wykład, prezentacje, ćwiczenia ruchowe, taniec. Będziemy spotykać się w 2-3 kilkugodzinnych blokach przed południem, po południu i wieczorem.
Każdy z uczestników proszony jest o zabranie wygodnego stroju do ćwiczeń i do pracy w ruchu oraz butelki na wodę lub bidonu. Na salę nie wnosimy kubków. Na terenie ośrodka poruszamy się boso lub w obuwiu na zmianę. Do dyspozycji mamy dużą salę 120 m2 z pięknym widokiem. Wyżywienie
obejmuje trzy bardzo smaczne, wegetariańskie posiłki dziennie w dużej, przestronnej jadalni.

Zakwaterowanie w pokojach 2-os (140,- os/dobę) lub 3-5-os z łazienkami (130-, os/ dobę) lub pokoje 2-os do pojedynczego wykorzystania (170-, os/dobę). Do dyspozycji młodzieży jest duży i mały strych (120-, os/dobę), gdzie można biwakować na materacach na podłodze. Jedną z opcji, oprócz
wspólnego mieszkania w pokojach, jest zakwaterowanie młodzieży na strychu, aby mogli się integrować a rodzice mogą mieć wtedy trochę czasu dla siebie. Dodatkowo w ośrodku są do dyspozycji trzy łazienki na korytarzach. Przemiła, pomocna obsługa.

Termin 24-29.08.2020 Ośrodek warsztatowy w Kikowie, Kików 91a, Solec Zdrój. www.kikow.pl

Cena: koszty warsztatu 1100,- od osoby dorosłej, (młodzież nie płaci za warsztat) + koszty pobytu z wyżywieniem. W rozliczeniu z Ośrodkiem będzie można uwzględniać bon turystyczny 500+ dla rodzin z dziećmi.

Prowadząca – Klaudia Angela Grabska – pedagog, reedukator, certyfikowany terapeuta pracy z ciałem i oddechem oraz certyfikowany terapeuta traumy metoda Somatic Experiencing® i SOMA Embodiment®. Kinezjolog edukacyjny II st. Prowadzi terapię traumy, terapię  mięśniowopowięziową, sesje oddechowe, masaż tkanek głębokich. Pracuje z pacjentami z bólem, po urazach, z nieprawidłowymi wzorcami ruchowymi i restrykcjami w tkankach miękkich. Pomaga przywrócić koordynację czuciowo-ruchową. Wspiera klientów w odbudowywaniu relacji z ciałem po traumie, w rozwijaniu zdolności bycia w kontakcie z odczuciami płynącymi z ciała, z oddechem, z emocjami.

Kontakt: Klaudia Angela Grabska tel. 791776690
zgłoszenia na adres: biuro.akademiapracyzcialem@gmail.com

Komentarze Facebooka

Posted by Centrum SE